Kontakt
Jiří Rozumek
  tel.: +420 603807382
 
  ičo 16611616
  pobočka - Výjezdní střediska - Brno, České Budějovice, Kralovice, Karlovy Vary, Prostějov, Praha,
 Sociální počítadla
 Novinky
Nový eshop

Spuštění našich nových stránek

 Anketa
Jak jste se o nás dozvěděli?

z internetu
91%

letáku
7%

od známeho
0%

z doslechu
2%

Vítejte na našich stránkách

Jsme firma zabývající se vodou, ať jde o čištění vrtů, čištění studní, opravy a instalace ručních pump, vytažení starého železného potrubí s výměnou za nové, zhotovení velkých sedimentačních filtrů na vyčištění vody v RD tak i prohlubování kopaných studní.


Jsme tu pro Vás, neváhejte nás kontaktovat z jákehokoliv důvodu, vše Vám vysvětlíme a poradíme , samozřejmě nezávazně. Máte jenom otázku, chcete vysvětlení nebo jen radu napište a v co nejkratší době vám odpovíme. Podáme Vám vysvětlení, nemějte obavy, nikdo neví vše, je lepší ze zeptat než udělat kopanec. info@fajnvoda.cz 


Máte doma zdroj tvrdé, železité a zapáchající vody? Je jedno jestli se jedná o vodu z vodovodu, studny nebo vrtu - chcete pít čistou zdravou vodu?  Prvním krokem k řešení problému je vyčištění studny a vyčištění vrtu. Vyčištění studny většinou problém vyřeší, pokud se jednalo a slabé zněčištění baktérií, zanesením dna studny sedimentem, který přitýká spolu s vodou. Někdy, kdy studna nebyla čištěna několik let, může být sedimentu i 2 m.

obr.1
vytěžený jil s piskem ze znečistěné studny min.15 let

Samozřejmě i vrt se zanáší, a můžu taky říct, že hodně. Někdy tomu pomáhají firmy provádějící hloubení vrtu. Nedělají to záměrně a ani, že by něco zanedbali ale je to technikou vrtání. Po vyvrtání vrtu na dně zůstanou drobné zbytky hornimy, které nejsou schopny vytáhnout. Ty se hromadí jak ve studni, až do doby kdy uvázne ve vrtu čerpadlo, nebo je spola zasypáno a potom je problém z té hloubky ho vytáhnout. Někdy se to podaří a čerpadlo vytáhneme.
 

silně znečištěný vrt po vytažení uvízleho čerpadla

Provádíme výměny,opravy sacího potrubí, čerpadel, vrchních skruží, zákrytových desek, úpravy okolí studní a vrtů, ceny těchto prací záleží na domluvě na místě s majitelem. Jak probíhá čištění studní a vrtů je jiný článek nahoře v menu těchto stránek.
Druhým krokem je rozbor vody, který ukáže kde je problém. Na základě aktuálního rozboru vody Vám navrhneme filtrační zařízení přímo pro Váš dům, chatu nebo provozovnu. Stavíme filtrační zařízení na míru pro každého zákazníka zvlášť. Každý dům je samostatný problém a proto vyžaduje vždy řešení problému s vodou na míru. V případě kdy nám to dovolí situace postavím filtr i na více problému. Neváhejte se proto na nás obrátit s Vaším problémem - řešíme  vodu tvrdou, vodu se zvýšeným obsahem železa, manganu, dusičnanů  a vodu silně infikovanou baktérií.
Čištění studní a vrtů provádíme po celé ČR. Zavolejte nám a domluvte se s námi na vyčištění Vaší kopané studny nebo vrtu. Domluvíme se na termínu a následně Vaši studnu-vrt  v dohodnutém termínu a rozsahu vyčistíme. Ručíme za kvalitu. Naše ceny neschovávame do pláště neviditelnosti, (domluv po telefonu a emailu), naše ceny jsou všem lidem dostupné, protože je to vůči všem zákazníkum poctivé aby věděli do čeho jdou a podle čeho se můžou orientovat. 
 

sací koš z vrtu


    Studna – vlastní zdroj vody
Vodárenským společnostem platíme nejen za dodávku vody, ale i za odpadní vodu, toto množství vypouštěných odpadních vod se fakturuje podle množství vody spotřebované z vodovodu. Cena vodného a stočného narůstá každým rokem. Především lidé využívající velké množství vody na zavlažování vlastních záhrad jsou zatížení vysokým stočným. Ideálním řešením je vlastní studna, voda ze studny se nebude promítat do vodného ani stočného a tím se získá významný zdroj vody. Kopané studny vydrží celé generace, nevyžadují složitou údržbu a dájí se kdykoliv vyčistit nebo prehĺoubit  při nedostatku vody.